Nawigacja

SKAZANIE NA BOGA - Łódź, 04.02.2017r.

Człowiek ma w sobie zalążek
natury duchowego istnienia.
Tylko musi pozwolić się tej naturze,
temu zalążkowi się wydostać.
Nie jest w stanie tego zalążka
sam wydobyć,
sam ukierunkować,
powiedzieć dokąd ma zmierzać.
Może zrobić tylko jedną rzecz,
może tylko przestać przeszkadzać.
Ale on nie wie jak przestać przeszkadzać.
MOŻE TYLKO SIĘ SKAZAĆ NA BOGA.
Skazać się na Boga oznacza:
pozbyć się swojej wolnej woli,
pozwolić, aby:
Bóg myślał naszymi myślami,
kochał naszym sercem
i pragnął naszą duszą.


Pobierz plik

SKAZANIE NA BOGA

Spotkania nasze coraz bardziej ukazują, że nie ma innej drogi do Boga, jak tylko droga przez skazanie, skazanie na Boga.
Nie ma innej możliwości - skazanie na Boga.
Jest to trudne dla bardzo wielu ludzi.
Mt 7, 13: Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

Ale gdy spojrzymy na Ewangelię to patrzymy na taką sytuację - Jezus Chrystus mówi do św. Piotra:
Droga do zatracenia jest szeroka, idzie nią bardzo wiele ludzi. Droga do zbawienia jest bardzo wąska, wybiera ją bardzo niewielu.
I wtedy św. Piotr mówi:
To któż może się zbawić? - czyli kto ma tyle siły i umiejętności i zdolności, aby mógł się zbawić, aby mógł wejść do nieba?
Chrystus mówi: dla na człowieka jest to niemożliwe.
Człowiek nie może się zbawić, Bóg zbawia.
Oznacza to - jeśli nie uświadomi sobie, że wszystkie jego umiejętności na nic są w tym świecie, jeśli sobie nie uświadomi, że po to się uczy tego wszystkiego, aby to móc odrzucić i znaleźć w sobie wszystko to, co by chciało wiedzieć, chciało umieć, a nie kochać.
I nie odrzuci tego co chce umieć, a musi to zrobić.
I gdy odrzuci to co chce umieć, a przyjmie to co chce kochać - wtedy jest zbawiony, ponieważ przyjmuje Boga.
Mt 19, 25 «Któż więc może się zbawić?» 26 Jezus spojrzał na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe».
Zasada jest bardzo prosta:
CZŁOWIEK NIE MOŻE SIĘ ZBAWIĆ - BÓG ZBAWIA.
Oznacza to, że wszystkie zamiary, wszystkie umiejętności i cała wiedza człowieka nie jest tylko niewystarczająca, ale jest nieustannie przeszkadzająca wzrostowi.
W człowieku wewnątrz istnieje naturalna potrzeba wzrostu.
Powiedzmy w taki sposób inny, żeby spojrzeć na tą przestrzeń w sposób naukowy i biologiczny.
Ewolucja - jest głównym elementem wzrostu wszystkiego. Wszystko co się dzieje dąży do ewolucji, czyli wykształtowania jak najbardziej efektywnego gatunku, efektywnych umiejętności i efektywnych zdolności, aby przetrwać w danym środowisku.
I wszystkie inne umiejętności wynikające, można by powiedzieć, z takiego rozumienia, zawsze gdzieś są odrzucone.
Ponieważ człowiek ewolucję rozumie w taki sposób – że wymieni sobie rękę na tytanową, drugą rękę na tytanową, czaszkę na tytanową, nogi na tytanowe, mięśnie zrobi sobie z materiału stokrotnie silniejszego niż mięśnie zwykłe, i zrobi sobie w dodatku jeszcze nerwy tantalowe.
I w tym momencie to jest ewolucja – stał się człowiekiem niezniszczalnym.
Ale czy on poszukuje Boga?
Czy on zwiększył zdolność poszukiwania Boga?
Czy on zwiększył zdolność swojego życia, swojej nieśmiertelności?
On tylko przeszedł do złudzenia nieśmiertelności. Wydłużył tzw. trwanie w czasie. Ale nie uczynił niczego, aby stać się istotą, która by pozostawiła ten świat, który kiedyś i tak się rozpadnie – za 1000 lat, 100 tysięcy lat, czy za milion lat - rozpadnie się jego tantalowe ciało.
A dusza jego nie będzie mogła zaistnieć w nowych wartościach, w nowym świecie, ponieważ nie wyewoluowała w tym kierunku, ponieważ duszę swoją uzależnił od cielesności i wmówił jej, że to jest właśnie nieśmiertelność.
Wszystko przeminie. Przeminie ciało i nerwy tantalowe. Przeminą kości tytanowe. Przeminą najszybsze procesory, które mają zamienić mózg człowieka w wielki interfejs badający i wiedzący wszystko. Wszystko przeminie.
Ciało fizyczne jest skonstruowane w bardzo specyficzny sposób. Ciało fizyczne jest stworzone przez Boga, jednocześnie ewolucję, którą kieruje Bóg i w ciele fizycznym są ścieżki duchowe, które dopiero prowadzą do wyższych poziomów. Tam jest wszystko połączone.

Całość wykładu można pobrać w załączonym pliku.Pobierz plik


Wygenerowano w sekund: 0.04
1,569,617 unikalne wizyty