Nawigacja

POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA W BOGU - Łódź, 18.03.2017r.

Panie Boże, Ojcze mój,
ja tą drogą idę tak prosto,
sprawnie i pewnie.
Nie rozglądam się,
ale idę pewnie za Tobą,
za Twoim celem,
celem który mi ukazałeś.
Idę tak pewnie dlatego,
bo ja wiem,
że Ty usunąłeś wszystkie przeszkody,
które były na mojej drodze,
wcześniej niż ja je zobaczyłam.
Wyrównałeś pagórki i zasypałeś doły,
abym szła równo - ja jestem pewna tego.
Ponieważ ja nie muszę myśleć
jak będę wchodzić na pagórek,
jak ominę dół, jak ominę kamień,
bo ja wiem, że Ty już go usunąłeś
i ja jestem tego pewna.


Pobierz plik

POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA W BOGU

Nasze spotkanie dzisiejsze ukazuje coraz głębiej te przestrzenie coraz bardziej jawne, zrozumiałe, a właściwie może w udziale bardziej zrozumiale, czyli w poznaniu, które ukazuje świętobliwa Maria z Agredy.
Św. Maria Matka Boża przekazuje jej tą tajemnicę prawdy, że największym darem dla człowieka jest pewność Boga.
Pewność Boga jak się objawia?
Ludzie mówią tak:
- chodzę do Kościoła - jestem pewny, robię to - jestem pewny.
Ale Jezus Chrystus mówi inaczej. Nie mówi: idźcie do synagog, idźcie tam, idźcie tam. Tylko mówi w taki sposób:
gdy nie staniecie się jak dzieci nie wejdziecie do Królestwa Bożego - czyli wszystko to ma prowadzić do dziecięctwa, jeśli nie prowadzi to znaczy nie jest to tym, co się Bogu podoba.
W jaki sposób jesteśmy pewni Boga?
Pewni Boga jesteśmy, gdy w nas istnieją te natury, o których rozmawialiśmy wcześniej.
Rozmawialiśmy wcześniej - natura dziecięctwa, a jednocześnie było to powiedziane jako - nieświadomość zagrożenia. I ludzie mogą powiedzieć: co za bzdury - nieświadomość zagrożenia – co za bzdury.
Gdzie to jest napisane?
Ewangelia wg św. Mateusza rozdział 20; św. Teresa „Malutka” [od Dzieciątka Jezus]; można powiedzieć, że też Ewangelia wg św. Łukasza rozdział 15.
O co tutaj chodzi?
U św. Teresy od Dzieciątka Jezus „Malutkiej”, ona mówi:
Panie Boże, Ojcze mój, ja tą drogą idę tak prosto, sprawnie i pewnie. Nie rozglądam się, ale idę pewnie za Tobą, za Twoim celem, celem który mi ukazałeś. Idę tak pewnie dlatego, bo ja wiem, że Ty usunąłeś wszystkie przeszkody, które były na mojej drodze, wcześniej niż ja je zobaczyłam. Wyrównałeś pagórki i zasypałeś doły, abym szła równo - ja jestem pewna tego. Ponieważ ja nie muszę myśleć jak będę wchodzić na pagórek, jak ominę dół, jak ominę kamień, bo ja wiem, że Ty już go usunąłeś i ja jestem tego pewna.
Ona jest jak dziecko małe, które jest nieświadome zagrożeń dlatego, że wie, że Ojciec te zagrożenia usunął. I nie musi sprawdzać Ojca. Bo ten, który sprawdza Ojca, nie jest ufny Ojcu, że Ojciec uczynił. Ona nie sprawdza Ojca, czyli idzie pewna, bo tak jest pewna, że On jest z nią i że wyprostował jej wszystkie ścieżki, że nie musi tego sprawdzać.
Proszę zauważyć - nie musi tego sprawdzać!
Są ludzie, którzy mówią tak: idź, zrób coś.
I stoją nad nim, patrzą czy on to robi.
- A dlaczego ty patrzysz czy ja dobrze robię?
- Dlatego, ponieważ patrzę, czy robisz tak jak ja.
- Jeśli chcesz żebym zrobił tak jak ty, to zrób sam. Ja robię właściwie, tak żeby to działało. Jeśli chcesz żeby zamek zamykał drzwi, to pozwól mi ten zamek zrobić i on będzie działał.
- Ale czy go dobrze naprawisz?
- No zrobię tak, żeby zamykał.
- Zrobiłeś inaczej ten zamek, ale zamyka. No nie wiem jak to zrozumieć, nie robiłeś tak jak ci kazałem, ale on zamyka i też dobry jest i ładny, jak to się stało? Czy więcej jest mądrych ludzi na ziemi?
I wtedy wpada w panikę i mówi tak: więcej jest mądrych i nie tylko ja jestem mądry. Myślałem, że ja jestem mądry i nie nadążę za wszystkimi im powiedzieć, co mają robić. Okazało się, że są mądrzy i mądrzejsi może ode mnie. I wpada w depresję.
A nie musiałby wpaść w depresję. Mógłby być wreszcie uwolniony od patologicznego nieustannie sprawdzania wszystkich czy dobrze robią.
Św. Teresa „Malutka” ona nie sprawdza Ojca. Ona jest pewna, czyli jest nieświadoma zagrożeń dlatego, ponieważ nie musi być ich świadoma, bo korzysta z dziecięctwa, aby być ich nieświadoma. Bo Ojciec jest ich świadomy i już je usunął, a ona raduje się z Jego opieki i z tego że On już usunął.

Całość wykładu można pobrać w załączonym pliku.Pobierz plik


Wygenerowano w sekund: 0.04
1,564,467 unikalne wizyty