Nawigacja

TRZECIA CZĘŚĆ CZŁOWIEKA. Ciało przeznaczone jest do chwały Bożej - Łódź, 28.10.2017r.


Trzecia część człowieka to jest jęczące stworzenie.
Trzecią częścią człowieka jest sam duch człowieka,
cała prawda o człowieku, i ciało człowieka.

W zależności od tego, jaki duch ciałem zarządza - taka jest prawda.
Ga 5, 19 jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie 20 bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, 21 zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne.
22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim nie ma Prawa.

Chrystus już nas odkupił.
Przez owoce Ducha Św., w prostocie najczystszej
zaświadczamy o Jego obecności w naszej duszy,
o Nim w nas, o tym, że jesteśmy synami Bożymi.
Bo jesteśmy Chrystusowi w naszej cielesności,
objawiamy to przez owoce Ducha Świętego.
Tylko przez owoce Ducha Św. jesteśmy cielesnymi,
a jednocześnie jesteśmy Chrystusowymi.


Pobierz plik

TRZECIA CZĘŚĆ CZŁOWIEKA.

Ciało przeznaczone jest do chwały Bożej


Nasze spotkania jak zawsze coraz głębiej, coraz mocniej, coraz bardziej dotykalnie, ukazują obecność Chrystusa w naszej naturze - też ziemskiej, cielesnej, która przeznaczona jest dla niej.

Wszyscy zapominają o tym, że natura Chrystusowa jest przeznaczona dla ciała już dzisiaj, a ogólnie się mówi, że na końcu świata, dzisiaj nie, dzisiaj macie tylko leżeć, nic nie robić. Albo mówią ludzie: po to mi dał Bóg ciało fizyczne? - abym żył tutaj w tym ciele, i nie zajmował się niczym innym tylko fizycznym światem, jadł, pił, korzystał z tego świata, a jak umrę, to wtedy zajmę się sprawami nieba. Ale przecież to jest taka myśl szatańska, to nie jest myśl Chrystusowa.

Wiemy o tym, że na początku świata Bóg stworzył człowieka.
Na początku świata, Bóg stworzył Adama i Ewę i bardzo wyraźnie przedstawił, po co stworzył człowieka.
Są tacy, którzy uważają, że stworzył go po to, żeby go kusić. Są tacy i to o dziwo! - którzy uzurpują sobie miano nauczycieli i to wcale nie byle jakich, bo wymyślili sobie, że Bóg stworzył człowieka po to, żeby go kusić i dlatego po prostu go stworzył. Ale to jest nieprawda, to jest nieprawda!
Ale odzwierciedla to tą sytuację, o której powiedział św. Paweł: wśród was pojawią się nauczyciele, którzy wprowadzą herezję, że Władca ich nie nabył, że pozostawił ich w grzechach; i ściągną na siebie rychłą zgubę. Zbluźnią drogę świętą. Święta droga będzie przez nich zbluźniona - jak to jest napisane. Czyli będą zaświadczać swoim życiem, że Chrystus ich nie odkupił i ciągle będą chodzili obciążeni swoimi grzechami, mimo że Chrystus Pan odkupił ich, i jest to w żaden sposób nie podważalne. Mimo to, że jest niepodważalne, chcą to nieustannie podważać.

Całość wykładu można pobrać w załączonym pliku.Pobierz plik


Wygenerowano w sekund: 0.04
1,528,898 unikalne wizyty