Nawigacja

POTOMSTWO NIEWIASTY - Łódź, 17.02.2018r.


Wtedy Pan Bóg rzekł do niewiasty: «Dlaczego to uczyniłaś?» Niewiasta odpowiedziała: «Wąż mnie zwiódł i zjadłam». Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: «Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę».
(Rdz 1,15)

Na początku Bóg dał jęczącemu stworzeniu nadzieję.
Tą nadzieją jest Dziewica, Niewiasta.
Jej potomstwo zmiażdży głowę szatanowi.

Święta Maria Matka Boża słyszy głos od Jezusa Chrystusa:
«Niewiasto, oto syn Twój» ( J 19,26)
On namaszcza Ją tajemnicą, tym, że staje się Matką potomstwa.

I Ona w naturze jęczącego stworzenia woła nieustannie:
«Abba Ojcze»,
a ciemność Jej nie ogarnia, bo jest z samej światłości.

Święta Niewiasta, której potomstwo czeka na zrodzenie,
Ona woła w jęczącym stworzeniu: «Jezus jest moim Panem».
Ona woła:
«Dusza moja wielbi Pana i duch mój raduje się w Bogu Panu moim»

A jęczące stworzenie jest potomstwem Jej
i ono zmiażdży głowę szatanowi.Pobierz plik

POTOMSTWO NIEWIASTY

Nasze spotkanie w tej chwili przyjmuje nową przestrzeń, otwiera się całkowicie nowa przestrzeń, nieznana przestrzeń. Ona oczywiście była znana w pewien sposób, ale w tej chwili nabiera całkowicie nowej formy, nowej natury, nowego odkrycia, nowej przestrzeni. Ona jest niezmiernie ważna. Co to jest za przestrzeń?
To jest wykonywanie nakazu Bożego, którym są uczynki z góry nakazane przez Boga. Aby wykonywać uczynki z góry nakazane przez Boga, musimy najpierw uświadomić sobie tą rzecz, o której mówi św. Paweł - że tak nie możemy postępować. Nie możemy mieć nadziei na Chrystusa Pana w tym świecie, ponieważ jesteśmy godni politowania bardziej, niż wszyscy inni. O co tutaj chodzi?
Większość ludzi chodzi po tym świecie i ma nadzieję na to, że Chrystus im załatwi nową pracę, dobrze da im się wyspać, da im dobrą żonę, będą dużo mieć pieniędzy, dobry dom, dobrych przyjaciół, którzy nie będą przyjaciółmi ich pieniędzy. I głównie ludzie chcą Chrystusa tylko w tym świecie.
Ale przecież nie zostali stworzeni nowym człowiekiem w tym świecie, tylko zostali stworzeni całkowicie nowym człowiekiem w Chrystusie. I dlatego św. Paweł w Liście do Kolosan rozdz. 2 mówi: Chrystus was nabył dla nieba, więc szukajcie Go na górze, a nie szukajcie Go w tym świecie, bo ten świat poszukuje was nowych.
A wy, żeby świat otrzymał was nowych, to wy musicie znaleźć Chrystusa, który uczynił was nowymi, który jest w Niebie, który jest na górze, nad waszą głową. Więc nie szukajcie Jego pod stopami swoimi, ale nad swoją głową.
Czyli On jest tak jak Eliasz. Czyli Eliasz szedł z Elizeuszem i Elizeusz od uczniów innych proroków dowiaduje się, że dzisiaj Eliasz zostanie zabrany nad głowę Elizeusza. A Elizeusz mówi: I ja to wiem, ale nie rozpowiadajcie tego. W prawdzie nie wiem, co miał na myśli - bo nie rozpowiadajcie dlatego, że może jakaś część by była nie zadowolona z tego - ale prosił by nie rozpowiadali o tej sytuacji. I rzeczywiście gdy szedł Elizeusz razem z Eliaszem, szedł przez koryto Jordanu, gdzie Eliasz uderzył w wodę i woda się rozstąpiła na dwie strony jak Morze Czerwone i przeszli. I w tym momencie pyta się Eliasz Elizeusza: Co byś chciał, abym ci zrobił Elizeuszu, kiedy będę wzięty od ciebie, gdy będę porwany od ciebie do Boga?
I wtedy Elizeusz mówi: Spraw, aby dwie części twojego ducha zstąpiły na mnie. I wtedy Eliasz mówi tak: O trudną rzecz mnie prosisz, ale będzie to możliwe tylko wtedy, kiedy będziesz widział jak będę zabrany. Jak będziesz widział jak będę zabrany, to wtedy dwie części mojego ducha zstąpią na ciebie. A jak nie będziesz widział że będę zabierany, to nie zstąpią na ciebie.
Więc my jesteśmy w tej samej sytuacji - kiedy będziemy się wpatrywać w chwałę Bożą nieustannie, kiedy nasza natura, ta która jest doskonała w Chrystusie będzie zabierana, to gdy będziemy ją widzieć, to ta natura Chrystusa i Ducha doskonałego, zstąpi do nas i będziemy mieć tą naturę, którą ma syn Boży. Czyli ciało otrzyma tą doskonałą prawdę i przeniknie je chwała samego żywego Boga.

Całość wykładu można pobrać w załączonym pliku.Pobierz plik


Wygenerowano w sekund: 0.04
1,528,875 unikalne wizyty