Nawigacja

CHRYSTUS NASZE ŻYCIE - Łódź 23.02.2018r.


Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie,
wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale.
(Kol 3, 4)

Chrystus jest naszym Życiem
I mówi: idźcie i czyńcie to, co Ja wam uczyniłem.
Co to oznacza?
Istnieje istota, istnieje człowiek, istnieje jęczące stworzenie,
które czeka na to, abyście zrodzili je do życia,
bo nieustannie jest we śnie.
Jak jest powiedziane w hymnach starochrześcijańskich:
Powstań o śpiący, zbudź się z martwych,
a zajaśnieje w tobie Chrystus.
Jęczące stworzenie, przyszłe wasze potomstwo,
nieustannie czeka zrodzenia,
czeka na to aby się zrodzić i powstać.

ZBUDŹ SIĘ, O ŚPIĄCY, I POWSTAŃ Z MARTWYCH, A ZAJAŚNIEJE CI CHRYSTUS.
(Ef 5, 14)



Pobierz plik

CHRYSTUS NASZE ŻYCIE

W ostatnim czasie zauważyliśmy, że rozpoczęła się już coraz głębsza natura zgłębiania tajemnicy potomstwa Niewiasty. Kim jest potomstwo Niewiasty? Spójrzcie proszę państwa. Na początku Bóg stworzył człowieka, na obraz Boży stworzył go. Stworzył go jako mężczyznę i niewiastę. I powiedział: idźcie i zródźcie potomstwo. Potomstwo, które będzie chwaliło Mnie, aby poznało swojego Pana, swojego Stwórcę. Tak jak wy znacie swojego Stwórcę, bo jestem waszym Ojcem, tak żeby ono poznało swojego Stwórcę. Idźcie, rozradzajcie się i rozmnażajcie, czyńcie sobie ziemię poddaną; panujcie nad zwierzętami morskimi, lądowymi i powietrznymi.
Inaczej można byłoby powiedzieć: idźcie i to miejsce, które na początku było chaosem i pustkowiem, na którym stworzyłem to wszystko, idźcie i zapanujcie w Moje Imię nad nim, i zródźcie nad nim stworzenie doskonałe. To stworzenie, które jest stworzeniem z was, z niewiasty i z mężczyzny. Mężczyznę i niewiastę Bóg stworzył na początku jako człowieka.
I co się w tym momencie dzieje na końcu świata?
Nie mówię tam gdzie „wrony zawracają”, ale na końcu świata gdy zbliżamy się już do wypełnienia tej tajemnicy. Mówimy tu o sytuacji tej, że Chrystus Pan złożył ofiarę ze Swojego życia, i jak to mówi List do Kor do Ef, do Gal, do Kolosan; akurat w Liście do Kol rozdz.2 jest napisane - że przybił nas do krzyża w Swoim Ciele i uśmiercił zło.
Czyli człowiek który z Adama powstał, powstał ze zła, ponieważ sprzeciwił się Bogu, powstał z tzw. samostanowienia o sobie i samozadowolenia. Przestał wykonywać dzieło Boże, a zaczął wykonywać dzieło szatana, myśląc że tak dobrze mu idzie samostanowienie o sobie. A wcale nie stanowił o sobie, tylko wykonywał dzieło szatana. A szatan mówi: dobrze idzie, ty jesteś tu panem, ty tutaj swoją tożsamość odnalazłeś. Tożsamość swoją stracił. To szatan mu mówi, że on tą tożsamość odnajduje.
I Jezus Chrystus po 4000 lat wedle Biblii zstąpił na ziemię, przyjął ciało z Marii Dziewicy, ponieważ nie mógł inaczej zejść na ziemię i wykonać tego, co miał wykonać. Ponieważ musiał przyjąć ciało z Marii Dziewicy, takie jak ma człowiek; i w tym ciele przeciwstawić się temu co uczynił człowiek; przeciwstawić się złu, samostanowieniu, egoizmowi, narcyzmowi. Wszelkiemu złu musiał się sprzeciwić przez całkowite wyrażenie radości służenia Ojcu, i uznać Go za jedyną prawdziwą naturę życia.
Tak jak my uznajemy, jak to św. Paweł mówi w Liście do Kol 3:
4 Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale.

Całość wykładu można pobrać w załączonym pliku.



Pobierz plik


Wygenerowano w sekund: 0.04
1,528,899 unikalne wizyty