Nawigacja

WIERZCIE W BOGA Z CAŁEJ SIŁY - Murzasichle, marzec 2020r.


"Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie." (Mt 6,31-32)Pobierz plik

WIERZCIE W BOGA Z CAŁEJ SIŁY

Nasze wykłady ostatnio coraz wyraźniej ukazują tak naprawdę prawdziwy cel całego człowieka, sens i ostateczny cel człowieka.

Eliasz i Henoch ukazują nam - jak Jezus Chrystus przedstawił o Eliaszu: Eliasz przyjdzie i wszystko naprawi.
Ale Henoch ujawnia nam prawdę o pierwszym świecie.

Bo bez prawdy o pierwszym świecie, sens życia człowieka jest niezrozumiały.
A jeśli zrozumiały, to tylko w taki sposób, że człowiek żyje tylko dla samego siebie, żeby istnieć, żeby nic nie zrobił, bo już wszystko zostało zrobione.

Więc w tym momencie kiedy nie istnieje pierwszy świat, kiedy nie znamy pierwszego świata i nie rozumiemy - tzn. oczywiście w Starym Testamencie jest o pierwszym świecie napisane, a jednocześnie jest napisane, że z pierwszego świata przeżył Noe, jako osiem dusz. Osiem dusz - mówimy tu o duszach; tzn. że upadli aniołowie nie mieli już dusz, ponieważ Bóg spalił ich dusze i stali się zwierzętami. Dlatego szatan nazywany jest zwierzęciem, które umie mówić, ponieważ został pozbawiony natury duchowej.

Proszę zauważyć ciekawą sytuację. Szatan jest nazywany zwierzęciem, które umie mówić.

Spoglądając na człowieka i na to, że człowiek kompletnie nie ma pojęcia o tym, że jest duszą, to jest bardziej zwierzęciem, które umie mówić. Rozumiecie państwo – jest zwierzęciem, które umie mówić.

A duchowa natura człowieka i dusza w tym świecie jest tak bardzo nieznana i tak bardzo nierozumiana, że dzisiaj są prowadzone dysputy, czy komputer który zacznie myśleć, będzie miał duszę.

Więc dusza jest związana z rozumieniem przyczynowości, skutkowości, inteligencją jest rozumiana.

Ale przecież szatan jest inteligentny, bardzo inteligentny; ale tą inteligencję wykorzystuje ku temu, aby zwodzić człowieka. Ale duszy nie ma, bo Bóg go pozbawił duszy.

Dusza nie jest to zdolność, nie jest to zdolność inteligencji.

Dusza to jest życie duchowe pochodzące z samego Boga i samo nie powstaje; to Bóg zradza duszę.

I dlatego ci którzy myślą, że dusza jest to zdolność pojmowania inteligentnego, to zastanawiają się czy robot będzie miał duszę i czy ten, który w 2017 r. w Arabii Saudyjskiej, albo w Emiratach Arabskich, robotowi zostały udzielone prawa obywatelskie i jest obywatelem. To czy ma duszę?
Na równi ze wszystkimi obywatelami jest traktowany robot, ponieważ mówi, że mu się tu nie podoba i ktoś go krzywdzi; więc to wystarczy.

Ale tu chodzi o inną sprawę. My musimy pamiętać o tym, że Bóg ukazuje nam szatana jako zwierzę, które umie mówić.
I człowiek, który umie mówić, jest inteligentny, jest bardziej podobny do szatana, ponieważ postępuje w podobny sposób.

Jezus Chrystus mówi do św. Piotra: Piotrze po ziemsku myślisz, nie po Bożemu.

Po Bożemu myślenie jest takie, że Bóg nas stworzył dla dzieła.

Całość wykładu można pobrać w załączonym pliku.Pobierz plik


Wygenerowano w sekund: 0.03
1,706,333 unikalne wizyty