Nawigacja

NOWY CZŁOWIEK - CZŁOWIEK ZWYCIĘZCA - Szrenica 2014

Wszystko co czynicie, musicie czynić dla tego spełnienia nadziei Bożej, aby w was zaistniała. A ona jest życiem wiecznym i to jest zwycięstwo, to jest Człowiek Zwycięzca, posłany dla zwycięstwa w Imię Boga.


Pobierz plik


NOWY CZŁOWIEK - CZŁOWIEK ZWYCIĘZCA

Rozpoczniemy nasze spotkanie na Szrenicy.
W ostatnim czasie dużo mówimy o owocach Ducha Świętego i na temat Modlitwy Pańskiej.
Owoce Ducha Świętego są największą tajemnicą, która jest w dalszym ciągu obca człowiekowi, bo głównie skupia się on na darach Ducha Świętego jako tym co powinniśmy otrzymać. Zgłębianie owoców Ducha Świętego jest to prawdziwe odkrywanie samego siebie, a jednocześnie natury Ducha Świętego, bo owoce to natura Ducha Świętego, Jego osobowości.
W grudniu 2013 w Murzasichle została ukazana nowa przestrzeń owoców Ducha Świętego czyli opanowanie, ale nie jako samokontrola.
Ale z samokontroli musimy przejść do oddania się Duchowi Świętemu, który nas opanowuje czyli przenika i kształtuje nas Swoją osobowością. By to nastąpiło musimy uświadomić sobie czym jest łaska i zdanie się na nią.
Zdać się na łaskę, to poddać, oddać się całkowicie temu, który tą łaską nas obdarowuje.
Często jest opór w tej przestrzeni. Dlaczego mamy to robić? Przecież jesteśmy samodzielni. Ale nie jest to do końca prawda.


Całość wykładów można pobrać w załączonym pliku.
Pobierz plik
Wygenerowano w sekund: 0.03
1,684,917 unikalne wizyty