Nawigacja

POSŁUSZEŃSTWO - Łódź 26.07.2014

Posłuszeństwo z punktu widzenia ziemskiego to są granice, ale z punktu widzenia Bożego jest to opieka [...]


Pobierz plik


POSŁUSZEŃSTWO

Nasze spotkania, które się odbywały już po Szrenicy są pracą, która się wydarzyła, została zadana na Szrenicy, tam została ukazana. Gdy słuchamy Szrenicy i nie tylko słuchamy, jesteśmy na niej i wracamy pamięcią, sercem wracamy do tego co zostało tam ukazane. A co zostało ukazane?
Został ukazany człowiek, człowiek zwycięzca, został ukazany człowiek sprawiedliwy, został ukazany człowiek, o którym jest mowa w Ps. 55: zrzuć na Pana brzemię swoje, a on cię podtrzyma i nie dopuści aby na zawsze zachwiał się sprawiedliwy.
Czyli sprawiedliwy to jest ten, który zawsze oddaje wszystko Bogu, a Bóg ze wszystkim sobie radzi. Sprawiedliwy to jest ten, który jest jednością z Bogiem, nie widzi swojej odrębności. Bóg to przecież integralna część człowieka. Człowiek nie istnieje bez Boga, bo prawdziwy człowiek, który jest człowiekiem sprawiedliwym, człowiekiem zwycięzcą jest tym, który jest cały zbudowany z Boga i jest spójny z Bogiem i jest to jego naturalna część.
Tak jak człowiek nie może funkcjonować bez głowy, tak człowiek nowy, ten człowiek zwycięzca, którego głową jest sam Bóg, nie może funkcjonować bez Boga. To jest integralna część jego natury - wszystkie członki, cały korpus, ręce, nogi, serce, nerki i płuca - jak one są głównie opisywane w Ps. 26: Bóg doświadczy twoje serce i nerki - one całe służą Bogu, nie ma człowieka bez Boga. Człowiek, który jest prawdziwym człowiekiem, jest z Bogiem, czyli Bóg jest jego integralną częścią, człowiek został stworzony na wzór i podobieństwo Boga i Bóg jest jego częścią. Bóg jest jego życiem.
Więc nie ma człowieka, gdy człowiek nie żyje. Aby człowiek żył to Bóg jest jego naturą i wszelką myślą, sensem i prawdą.
Spotkanie na Szrenicy ukazało nam ten cel, który teraz wykonujemy, właściwie jesteśmy przed nim stawiani.


Całość wykładu można pobrać w załączonym pliku.
Pobierz plik
Wygenerowano w sekund: 0.03
1,684,919 unikalne wizyty