Nawigacja

NOWY POCZĄTEK - Szrenica 2015

[...] stoją przed drzwiami i mają ogromny pęk kluczy, ale żaden nie pasuje, starają się to otworzyć, przeszukują ten pęk kluczy chcąc dopasować do drzwi. Ale to miłość, wdzięczność jest tym kluczem, ufność, całkowicie oddanie się Bogu, a On otworzy te drzwi. To wdzięczność właśnie je otwiera, szczera, prawdziwa, nie ta, która chce zyskać, ale ta, która jest pełną ufnością i poddaniem, pokorą.


Pobierz plik


NOWY POCZĄTEK

Rozpoczniemy nasze spotkanie na Szrenicy, a ostatnie spotkanie było rok temu. Wiele się wydarzyło w ciągu tego roku, a w owym czasie to co wydarzyło się było bardzo wymagające od człowieka, a jednocześnie działy się te rzeczy i ujawniają się coraz głębsze nasze relacje z prawdą, niebem, Bogiem, nami samymi, z drugim człowiekiem. To się dzieje, bo przecież przez ten cały rok były spotkania i to wiele spotkań, na których się niezmiernie wiele działo.
Ostatnie spotkanie na Szrenicy było o nowym człowieku - nowy człowiek jakżeż to niezmiernie ważna rzecz, pierwszy raz jakoby tak silnie, mocno, zaakcentowany był nowy człowiek. Bo wcześniej przecież były już akcenty nowego człowieka i w Gliczarowie i później, ale tak mocno, tak silnie, tak jasno zaakcentowany nowy człowiek, który jest człowiekiem zwycięzcą, na którego oczekują aniołowie.
Ponieważ człowiek ma wolną wolę i wolna wola działa w obie strony, czyli patrząc na świat, który nas otacza, a jednocześnie na wszystko czym człowiek jest, wolna wola ogranicza działanie Boga w człowieku i w świecie z tego powodu, że człowiek nie ma ochoty na bycie człowiekiem światłości na zasadach Bożych. On chce być człowiekiem nieśmiertelnym, chce mieć władzę, potęgę i moc, ale nie na zasadach Bożych. Chce mieć w taki sposób władzę, aby sam był sobie panem i nikogo nie słuchał i robił tak jak chce. No, ale to co się dzieje dookoła jest uciskiem, udręczeniem, człowiek choruje, cierpi, coraz bardziej stara się w jakiś sposób odnaleźć sens życia, ale przecież sam jest twórcą własnego problemu.
I pamiętacie państwo rozmawialiśmy na późniejszych wykładach o bardzo ważnej sprawie, elemencie mocy, właściwości człowieka i Bożej mocy, która w nas istnieje, a człowiek z niej nie korzysta. To jest umiejętność, zdolność oglądania swojego dzieła, samego siebie. To jest związane z naszymi spotkaniami w tej chwili, które się odbywają tutaj na Szrenicy. Zdolność oglądania swojego dzieła to stawanie się człowiekiem świadomym, aby świadomość w nas stawała się tak naprawdę dla nas użyteczna i żebyśmy się nie kierowali tylko sensem zewnętrznego pojmowania w granicach tylko inteligencji, czyli umiejętności rozumienia, przyczynowości i skutkowości opartej tylko w relacjach zewnętrznych, ale także uświadamianie sobie czym jest tak naprawdę prawdziwa świadomość człowieka.

Całość wykładu można pobrać w załączonym pliku.


Pobierz plik

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,705,617 unikalne wizyty