Nawigacja

TRWAMY NIEUSTAJĄCO W ŁASCE UŚWIĘCAJĄCEJ - Łódź, 25.08.2017r.


"A jeżeli to, że szukamy usprawiedliwienia w Chrystusie, poczytuje się nam za grzech, to i Chrystusa należałoby uznać za sprawcę grzechu. A to jest niemożliwe." (Ga 2,17)

Jezus Chrystus odkupił każdego człowieka, i całą ziemię odkupił.
I cała ziemia jest pełna chwały Bożej, i to nie ustąpiło, to jest.
Chwała nie odeszła.

Jezus Chrystus nas odkupił i to jest nieprzemijające Odkupienie.
On odkupił nas raz i to Odkupienie jest wieczne.

I łaska, którą nam dał przez Odkupienie jest wieczna i nieprzemijająca.
Ta łaska, ona cały czas jest i otacza nas i nieustannie oczekuje, aż ją przyjmiemy.Pobierz plik

TRWAMY NIEUSTAJĄCO W ŁASCE UŚWIĘCAJĄCEJ

Rozpoczniemy dzisiejsze nasze spotkanie, które mówi o łasce, ogromnej łasce, która wypełnia całą ziemię. Ziemia jest pełna chwały Bożej, wiemy o tym. Wiemy o tym dlatego, że Jezus Chrystus odkupił całą ziemię i wszelkiego człowieka.

A ten świat wszystko czyni, abyśmy tej łaski nie przyjęli pod pozorem, że mamy ją przyjąć.
Ten świat skupił się w taki sposób, że wiarę ukazuje - że mamy wierzyć w prawo. A św. Paweł powiedział: wiara jest czymś innym niż prawo, wiara nie opiera się na prawie. Ten, który wierzy nie podlega prawu. Ten który nie wierzy, podlega prawu.
A ten świat zrobił taki „miszmasz,” jakby mówi ludziom, że trzeba wierzyć w prawo, bo prawo nas wyzwala. A prawo nas nie wyzwala. Mówi o tym św. Paweł w Liście do Rzymian 5,20, gdzie jest napisane, że prawo nas nie wyzwala; prawo jest po to, by grzech się bardziej ujawniał. I to jest prawda. I ten świat nam nakazuje żyć w prawie.
W Ewangelii św. Jana, rozdz.5 jest napisane: 24 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.
Czyli ci, którzy przez wiarę są wolni i uwierzyli w Jezusa Chrystusa nie idą pod sąd, ale przechodzą, ze śmierci do życia. Co to oznacza?
Oznacza to, że wszyscy ludzie, którzy wierzą w Chrystusa nie idą pod sąd, ale idą prosto ze śmierci do życia, ponieważ - tutaj bardzo wyraźnie ukazuje św. Jakub - ponieważ miłosierdzie jest ponad sądem. O co tutaj chodzi?
Proszę zauważyć, że gdy spojrzycie ogólnie na to, o czym mówi Kościół, to Kościół mówi o tym, że wszyscy chrześcijanie pójdą pod sąd, wszyscy będą sądzeni ze swoich uczynków.
A kim są chrześcijanie?
To są ci, którzy uwierzyli w Chrystusa. Więc ci, którzy uwierzyli w Chrystusa nie idą pod sąd, ponieważ przechodzą prosto ze śmierci do życia. Więc dlaczego mówi się, że chrześcijanie, ci którzy uwierzyli w Chrystusa, idą pod sąd?
Ponieważ wszyscy ci, którzy mówią, że prowadzą do Chrystusa nie robią tego; wszystko robią żeby wszyscy pod sąd poszli. Dlatego u św. Jakuba, u św. Jana, jest bardzo wyraźnie powiedziane: wszyscy, którzy uwierzyli w Chrystusa nie idą pod sąd, ale ze śmierci przechodzą do życia. Więc dlaczego mówi się wszystkim chrześcijanom, że idą pod sąd? Jakim prawem idą pod sąd?
Właśnie prawem tym, które jest zamiast wiary.
Bo ten świat odbiera wiarę i wszystko czyni, abyśmy odpadli od łaski.

Całość wykładu można pobrać w załączonym pliku.Pobierz plik


Wygenerowano w sekund: 0.04
1,617,408 unikalne wizyty