Nawigacja

MIŁOŚĆ JEST OBDAROWYWANIEM - Łódź, 14.08.2018r.


Jezus stojąc zawołał donośnym głosem:
«Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie -
niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo:
Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza».
( J 7, 37-38 )


My czerpiemy z Boga.
Czerpanie z Boga to nie jest tylko samo czerpanie,
to jest także obfitowanie w to co czerpiemy.

Trójca Święta obdarowuje siebie nieustannie miłością.
Nawet gdy przestanie istnieć ziemia i niebo,
Trójca Święta w dalszym ciągu będzie się obdarowywała miłością,
ponieważ miłość jest obdarowywaniem.

Sam Bóg będzie jaśniał.

Nie będzie już niczego co w tym świecie istnieje,
a także przestanie istnieć nasza natura ziemska,
która jest miejscem naszego tutaj przebywania,
ale to ciało nie jest naszym stanem ostatecznego istnienia,
to jest miejsce, w którym się dopełnia tajemnica.Pobierz plik

MIŁOŚĆ JEST OBDAROWYWANIEM

Rozpoczniemy nasze dzisiejsze spotkanie 14.08.2018r, dzisiaj jest można by powiedzieć swoista wigilia (dzień przed) Wniebowzięcia Najświętszej Marii Matki Bożej. Nasze spotkanie jest także związane bardzo głęboko ze Św. Marią Matką Bożą, dlatego że Ona jest tajemnicą, którą Chrystus nam dał, objawił; w której mamy całą tajemnicę naszego istnienia, naszego życia.

Tajemnicę naszego życia - mówiąc o naszym życiu, mówię o człowieku światłości, mówię o synach Bożych.

Synowie Boży, to są ci którzy są całkowicie świadomi tego, że są zrodzeni, stworzeni przez Chrystusa, że nie są już tamtą istotą, nie są już człowiekiem, który kiedyś istniał. Są całkowicie nowym stworzeniem.

Dosyć ciekawą sytuacją jest to - mówię: dosyć ciekawą dlatego, jest to takie kuriozalne - że jest to dosyć ciekawe, co powinno być całkowicie powszechne, ponieważ mówią o tym listy św. Pawła, św. Jana, św. Piotra, Ewangelie, ale głównie Listy św. Pawła.

Dz 26, 14 "Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? Trudno ci wierzgać przeciwko ościeniowi".
15 "Kto jesteś, Panie?" - zapytałem. A Pan odpowiedział: "Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. 16 Ale podnieś się i stań na nogi, bo ukazałem się tobie po to, aby ustanowić cię sługą i świadkiem tego, co zobaczyłeś, i tego, co ci objawię.


Chcę powiedzieć o tym, że tutaj Jezus Chrystus objawia św. Pawłowi to, czego jeszcze nie znają także inni, którzy widzieli Chrystusa Pana, ponieważ to co daje Jezus Chrystus św. Pawłowi jest inną wiedzą, wiedzą tajemniczą.

Dz 26, 17 Obronię cię przed ludem i przed poganami, do których cię posyłam, 18 abyś otworzył im oczy i odwrócił od ciemności do światła, od władzy szatana do Boga. Aby przez wiarę we Mnie otrzymali odpuszczenie grzechów i dziedzictwo ze świętymi".

Dziedzictwo ze świętymi - jest powiedziane: posadził nas po prawicy Ojca i przywrócił nam dziedzictwo Boże. A wcześniej jest napisane też - że nie jesteśmy więźniami, abyś otworzył im oczy i odwrócił od ciemności do światła, odwrócił, więc chodzi o tą sytuację, że ludzie mogą się odwrócić, tylko nie mają pojęcia, nie chcą, to ich ciągnie - odwrócił od ciemności ku światłości, od władzy szatana do Boga.

Szatan po prostu nęci, szatan ukazuje grzeszność jako coś, co jest naturalną zasadą tego świata, że bez grzechu nie da się żyć w tym świecie; ponieważ świat jest płaski, nie ma dynamiki, jest usypiający; a ludzie nie rozumieją tej sytuacji.

Proszę zauważyć bardzo ciekawe dwa aspekty, które Duch Św. mi ukazuje, które są sytuacjami bardzo istotnymi dla naszego życia, a jednocześnie uczestniczącymi codziennie w państwa życiu - emocje i uczucia.

Uczucia budują relację, a emocję budują egocentryzm.


Całość wykładu można pobrać w załączonym pliku.Pobierz plik


Wygenerowano w sekund: 0.04
1,485,882 unikalne wizyty