Nawigacja

NIECH WEJDZIE MIŁY MÓJ DO SWEGO OGRODU - Łódź 13.02.2021r.


„Ogrodem zamkniętym jesteś, siostro ma, oblubienico,
ogrodem zamkniętym, źródłem zapieczętowanym.
Pędy twe - granatów gaj,
z owocem wybornym kwiaty henny i nardu:
nard i szafran, wonna trzcina i cynamon,
i wszelkie drzewa żywiczne,
mirra i aloes, i wszystkie najprzedniejsze balsamy.
[Tyś] źródłem mego ogrodu,
zdrojem wód żywych spływających z Libanu.
Powstań, wietrze północny, nadleć, wietrze z południa
wiej poprzez ogród mój, niech popłyną jego wonności!
Niech wejdzie miły mój do swego ogrodu
i spożywa jego najlepsze owoce!” (Pnp 4,12-16)
Pobierz plik

NIECH WEJDZIE MIŁY MÓJ DO SWEGO OGRODU

„Jam miłego mego, a mój miły jest mój,
on [stado swoje] pasie wśród lilii.”(Pnp 6,3)


Dzisiaj będę starał się rozwinąć świadomość głębin, czym ona jest.

Czym jest właściwy powód bycia w głębinach?
Aby przez nie, nie zostać poturbowanym, zniszczonym, żeby nie cierpieć, chorować i czuć rozdarcia, rozbicia, krzyczeć na los, że go prześladuje.

Nikt nie jest w stanie tego uczynić, jeśli nie wejdzie tam z mocy Chrystusa.

Ludzie od zarania dziejów starają się wedrzeć do podświadomości i uczynić ją sobie poddaną. To czynią także demony z człowiekiem, aby wydobyć z człowieka większą siłę panowania nad tą tajemnicą głębin, której oni nie mogą dosięgnąć, ponieważ człowiek otrzymał większą władzę nad ziemią i nad głębinami niż same demony i upadli aniołowie; im zostało to odebrane.

I ludzie, którzy chcą siłą swojej woli i umiejętnością poszukiwania głębin, można powiedzieć, panowania nad podświadomością, oni są po stronie demonów, nie zdając sobie sprawy z tej sytuacji. Są po stronie demonów, po stronie Lucyfera i po stronie ducha mocarstwa powietrza - o tym przecież mówi św. Paweł bardzo wyraźnie, jak wyglądają sprawy związane z tymi, którzy żyją tymi siłami ducha mocarstwa powietrza. Jest tu napisane w Liście do Efezjan rozdz. 2:

1 I wy byliście umarłymi na skutek waszych występków i grzechów, 2 w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza, to jest ducha, który działa teraz w synach buntu. 3 Pośród nich także my wszyscy niegdyś postępowaliśmy według żądz naszego ciała, - czyli duch mocarstwa powietrza jest tym, który kieruje życiem człowieka wedle żądz ciała - spełniając zachcianki ciała i myśli zdrożnych. I byliśmy potomstwem z natury zasługującym na gniew, jak i wszyscy inni.

Więc tutaj jest to bardzo wyraźnie przedstawione, że duch mocarstwa powietrza zajmuje się głównie tym, aby ciało było panującym, aby ciało zajęło miejsce synów Bożych i żeby to co synowie Boży mają wydobyć, aby ciało było tą mocą opierającą się; i tak się rzeczywiście dzieje.

Zakończyło to się już 2000 lat temu, ale mimo że minęło 2000 lat temu, to pojawił się przeciwnik, który rozsiał na tym świecie kłamstwo; kłamstwo o tym, że człowiek nic nie musi robić, jedynie ma tylko czekać na to co się już stało, nic nie robić, a to na końcu go zbawi.

A przecież jest powiedziane, Jezus Chrystus mówi: szukajcie, pukajcie, pytajcie; św. Jakub mówi o uczynkach czyniących wiarę żywą.

Więc to wszystko jest wyrzucone, a jeśli już jest, to ma działać, można powiedzieć w kierunku tych, którzy rozsiali ten kąkol, rozsiali złe myśli, uczynki, jakoby wiarą jest wierzyć w nich, i dobrymi uczynkami jest służyć im, bo wtedy wiara staje się żywa.

Czyli szatan cieszy się, bo skierowana względem niego uwaga i postępowanie, jak to uczyniła Ewa, przyczyniają się do rozszerzania jego władzy i potęgi.

I dlatego tutaj, na tym świecie, istnieją dwie siły, zresztą cały czas Chrystus chodząc po ziemi mówił o dwóch siłach. Mówi przecież do uczniów - Ew. wg św. Jana rozdz. 14: Odejdźmy z tego miejsca, bo szatan do was się zbliża jak błyskawica, we Mnie nic nie ma, ale was może poturbować.
Czyli mówi o sile ciemności.

Chrystus przyszedł właśnie pokonać siłę ciemności, przyszedł usunąć tą ciemność z tego świata.

Całość wykładu można pobrać w załączonym pliku.Pobierz plik


Wygenerowano w sekund: 0.04
1,860,177 unikalne wizyty