Nawigacja

UKRYTY CZŁOWIEK - Łódź, 28.05.2016r.

Bóg związał wszelkie istnienie, całą ziemię i wszelkie istnienie ziemskie związał swoją nadrzędną władzą z człowiekiem. Uczynił go odpowiedzialnym za ziemię i za wszelkie stworzenie.

Bądź opanowany, łagodny, wierny, dobry, uprzejmy, cierpliwy, nieś pokój, radość i miłość. Bądź doskonały, bądź radosny, bądź wierny. I wznoś wszystko ku doskonałości ostatecznej, ku Bogu samemu - ku niewinności. Bo uczyniłem cię niewinnym, usprawiedliwiłem. Więc gdy usprawiedliwiłem
- uczyniłem cię niewinnym, i żyj jak niewinny, bo usprawiedliwiłem ciebie. Jeśli nie chcesz żyć jak niewinny, to nie wierzysz, że ciebie usprawiedliwiłem, ale kiedy wierzysz, że cię usprawiedliwiłem
- żyj jak niewinny. Jesteś niewinny, bo ciebie usprawiedliwiłem.Pobierz plik

UKRYTY CZŁOWIEK

Nasze spotkania coraz bardziej ukazują sens całego człowieka, życia człowieka, sensu istnienia człowieka.
Są ludzie, którzy nie rozumieją tego w ogóle, a nawet gdy rozumieją, rozumieją to w sposób opaczny całkowicie. Tak jak powiedział to św. Piotr w 2 Liście rozdział 2 werset 1, gdzie jest napisane:
Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy, który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę.
Będą tacy, którzy będą głosić herezje, że władca ich nie nabył i ściągną na siebie rychłą zgubę.
I dalej jest napisane, św. Piotr pisze [rozdział 3, werset 16]:
16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.
tekst z IV wydania Biblii Tysiąclecia
Będą tłumaczyć pisma w sposób kompletnie opatrzny, nie związany z prawdą Bożą, tak jak rozumieją.
I św. Piotr mówi:
Ja dobrze nie rozumiem tego, co św. Paweł mówi, ale mówi całą prawdę. I będą tłumaczyć jego pisma w sposób całkowicie opatrzny, a i Ewangelie tłumaczą całkowicie w sposób opatrzny.
I to jest rzeczywiście. Nawet księża mówią w taki sposób, że Bóg stworzył człowieka po to, żeby go kusić. To jest już ogromne niezrozumienie, nie wiem skąd się mogła wziąć tam, taka myśl, ponieważ jest to stawianie Boga jako tyrana, który nie ma nic innego do roboty, tylko kuszenie człowieka. Ale nie jest On tyranem.
On jest Ojcem doskonałym, stworzycielem nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych, wszystkiego, od Niego pochodzi wszelkie istnienie, a jednocześnie jest przecież Bogiem, gdzie słyszymy na końcu pierwszego stworzenia świata, gdzie Bóg mówi:
Tak upłynął wieczór i poranek dnia następnego.
I Bóg spojrzał na wszystko co stworzył i widział, że było bardzo dobre. To wszystko co stworzył było bardzo dobre.
Bóg stworzył człowieka, stworzył w ogóle świat, cały wszechświat stworzył dla jęczącego stworzenia. Najpierw stworzył całe stworzenie, najpierw stworzył niebo i ziemię, a ziemia była chaosem i pustkowiem, a nad wodami, które wszędzie były, unosił się Duch Boży. I wszędzie była ciemność i Bóg stworzył światłość i widział, że światłość jest dobra i oddzielił ją od ciemności i światłość nazwał dniem, a ciemność nazwał nocą. I tak upłynął wieczór i poranek dnia następnego. Czyli robił wszystko w tajemnicy, czyli od wieczora do poranka. Od wieczora do poranka jest noc. Robił to w tajemnicy. I na końcu, gdy spojrzał na wszystko co stworzył i zobaczył, że jest bardzo dobre.
Co to oznacza?
Co to oznacza dla nas, dla człowieka?
Jeśli jesteśmy stworzeni na wzór i podobieństwo Boga, bo w szóstym dniu Bóg stworzył człowieka i postawił go nad stworzeniem mówiąc:
Idźcie, rozradzajcie się i rozmnażajcie, czyńcie sobie ziemię poddaną, panujcie nad zwierzętami morskimi, lądowymi i powietrznymi.
Co to oznacza?
To oznacza, że Bóg związał wszelkie istnienie, całą ziemię i wszelkie istnienie ziemskie, związał swoją nadrzędną władzą z człowiekiem. Uczynił go odpowiedzialnym za ziemię i za wszelkie stworzenie. I nie tylko odpowiedzialnym, ale uczynił go nadrzędnym. Czyli uczynił go połączonym.
Czyli stworzył, uczynił połączenie, którego człowiek zerwać nie może. A Bóg też go nie zrywa, ponieważ obietnica jęczącemu stworzeniu dana, że pośle synów Bożych, aby wydobyli je z udręczenia jest nieustannie prawdą. I tak ogromną prawdą, że to połączenie, które zostało zachwiane, czyli nie mogąc być wypełnione, ale nie zerwane, Syna swojego posyła, aby przywrócił Prawo, czyli przywrócił zdolność. Tym Prawem jest zdolność panowania człowieka nad stworzeniem, aby ziemię i wszelkie stworzenie wzniósł na wyżyny.

Całość wykładu można pobrać w załączonym pliku.
Pobierz plik


Wygenerowano w sekund: 0.04
1,791,158 unikalne wizyty